78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Milan Čáp (e-mailem) --- 9. 7. 2010
Re: Páry kys. Mravenčí (45730) (45732) (45735)
Jak chráníš MG před včelama? Napouštění většího desek předem před převozem se podle uvedeného odkazu nemá, protože hrozí jejich rozlámání. To ošetření v září jsi dělal jen MG a potom nic? Nebo jak tomu mám rozumět, že to porovnáváš s ostatníma?
Napadlo mě, že bych měl zkusit ošetření dlouhodobm odpařovačem s KM v různých termínech vždy na náhodně vybraných včelstvech (každé v sezóně pouze jednou ) - cca v měsíčním rozestupu a potom porovnat které ošetření mělo nejlepší výsledky. Přivedlo mě na to loňské brzké použití varidolu koncem září u 2 nejvíce napadených včelstev. Tato včelstva při dalších ošetřeních již nevykazovala téměř žádný spad - oproti jiným, léčeným později. Buď při pozdějším léčení padá po ošetření spousta roztočů z louček apod., nebo mělo léčení koncem září velmi velkou účinnost (trefa do období s minimem plodu?), což by dávalo za pravdu př. Turčánymu a jeho brzkému použtí fumigace.
MČ
Dne 8.7.2010 15:25, Tomáš Heřman napsal(a): > Diky Milane, jak na zavolanou, zrovna jsem to o vikendu hledal. > > Ja osobne jsem dost za MG, uz jsem si vychytal plneni, ochranu desek pred > vcelama pro opakovane pouzivani, i zpusob zaveseni v ulu - vse banalni, > proste rychle. > > Napustim si doma u zdroje vody desky kyselinou, dam do uzaviratelneho > kybliku a jedu na stanoviste kde uz s tim pracuju pomalu jako s gabonem s > tim ze nic nehledam jen sazim do nastavku.... > > Zbyva jen ziskat vice zkusenosti s umistenim desek v ulu, davam nahoru do > nastavku. (formidol do podmetu je divnost). > > Prvni drobna zkusenost (zajimavost) je, ze par vcelstev osetrenych vhodne MG > ve vhodny cas (teple zari) vypada nyni na podlozce stejne jak okolni vcely, > tedy nula.... > > T.H. > > > U odpařovačů bude také záležet na jejich konstrukci a taky použitém úlu. > >> Zajímavé jsou informace o Mitegone zde: >> http://www.mitegone.com/pdfpages/Reply%20to%20evaluationJune%2008%20E.pdf >> V odstavci 'JAK TEDY MiteGone(tm) PRACUJE' lze najít 4 principy fungování >> tohoto odpařovače včetně zdůvodnění jeho umístění v úlu. >> >> >> > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 45739
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu