78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- (e-mailem) --- 18. 6. 2010
Re: dovoz v?elstev. (45211) (45231) (45234) (45245) (45246) (45252) (45253) (45254) (45257) (45258) (45261) (45264) (45267) (45269) (45271) (45280) (45292) (45294) (45307)
Velká organizace to komisionálně nemůže ani zvládnout . U nás to bez komise funguje již 20 let a žádná hrůza se neděje Jako důvěrník nováčkovi jen ukáži jak se to dělá a již se stará sám. On také nejlépe vidí , že právě nastává ten nejvhodnéjšíčas pro léčbu. Komise aby dělala tu léčbu optimálně musela by umět poručit větru a dešti jinak je mohu tak akorát poslat domů aby přišli za příhodnějšího počasí. Takoví zahrádkáři běhají po zahrádkách s mnohem účinnějšími jedy a v mnohem větších koncentracích než jsou ty naše. a nikomu to nevadí. Metodika léčení včel byla právě vypracovaná s ohledem na ty koníčkáře aby to zvládli sami. Komise na léčení VD tady byly již v osmdesátých letech a stejně to k ničemu nebylo.VD je tu stále. V jednom máte všichni pravdu metodiky na léčbu varroázy a i moru jsou po léta zaneřáděny starými radami a doporučeními která jsou naprosto neúčinná a není nikoho kdo by je přepracoval a uvedl v nové podobě v život. Výsledky nových výzkumů se jen prostě přidají ke starému a je hotovo. Vůbec pak nikomu nevadí , že si údaje navzájem odporují.
Pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: M. V?clavek <e-mail/=/nezadan> > Předmět: Re: dovoz v?elstev. > Datum: 18.6.2010 11:43:09 > ---------------------------------------- > KaJi: > No mě vadí ta povinnost komisionelně léčit. U normálního včelaře je > komisionelní léčení spíše v protikladu s dobrým léčením. > > ___________________________________________________________ > > U normálního včelaře (pavčelaře, většina včelařů tzv. koníčkářů) je > komisionální léčení nutnou podmínkou toho, aby u nich běžně nedocházelo k > hromadným úhynům. Současná situace v ČR je bohužel taková, že komisionální > léčení hraje důležitou roli pro stabilizaci stavu včelstev, takže se > ?komisí? asi jen tak nezbavíme. Většina českých včelařů jsou líní pro > zdraví svých včelstev něco z vlastní iniciativy dělat. > > U svědomitých včelařů, tedy u těch, kteří se jen nespoléhají na ?péči? těch > nahoře, kteří kontrolují stav svých včelstev a sami si je léčí v případě > potřeby, u nich je komisionální léčení spíše na škodu, a to především, > včelaří-li v nástavkových úlech typu Langstroth, a ještě dvakrát tolik víc > na škodu, včelaří-li s velmi silnými včelstvy a zimují-li včelstva v > několika nástavkách. > > Včelstva zimuji v 6 NN, protože pak nemusím skladovat dílo a začátkem jara > se nemusím starat o dostatek prostoru. Letos se mi definitivně potvrdilo, > že vyšetření zimní měli je při tomto systému včelaření naprosto > neobjektivní. > > Zimní spad: ojediněle 1 roztoč. > Spad po hromadném proletu (letos až v druhé polovině března): i více jak 20 > roztočů za 3 dny, potom během dalších sedmi dní spadlo opět i více jak 20 > roztočů. > (Předevčírem a včera)? spad po diagnostickém ošetření kyselinou mravenčí > (formidol bez regulačního obalu): nejvýše 5 roztočů > > //\/\\// > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 45320
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu