- R. Polášek (85.71.180.241) --- 18. 3. 2010
Re: Léčiva (42437) (42448) (42450) (42451) (42452)
"To máte pravdu, ale jedině v případě, kdy celou akci zajišťuje pár lidí, kteří za to dostanou zaplaceno a hrozí jim, že by tu zakázku příště taky nemuseli dostat. I z toho existují výjimky a firma Vás bude klidně půl roku lakovat, že zboží nemůže dodat, protože ho celníci drží v celním skladu. (pokud tuto výmluvu ještě neznáte, tak na vysvětlenou: celní sklad se jmenuje celní jen proto, že se tam skalduje zboží, za které ještě nebylo zaplaceno clo a jeho provozovatelem je soukromá firma. Stačí tedy vyplnit formulář, zaplatit clo a jede se. Pokud ovšem firma celníkům včas platí clo, nebo jim nepřišli na podvod.)
Distribudce léčiva neprobíhá kurýrem a včelař za ni neplatí. Naopak je závislá nejen na potvrzení úředníků, ale ještě aktivitě dalších lidí, ponejvíc z ČSV, kteří musejí doručit napřed objednávky a potom léčivo, přičemž pro většinu z nich z toho nekouká nic jiného než starosti, navíc ve vlastním volném čase.
Z toho plyne, že nikdo v tom řetězu se nepřerazí.
Přidávám se k názoru, že je lepší objednat něco navíc a dřív, než potom plašit a urgovat to. Přirovnám to ke každoročnímu šílenství s přezouváním pneumatik. Když přijedete do pneuservisu s prvím sněhem a budete chtít koupit a přezout zimní gumy, taky si počkáte. A to jim za to ještě zaplatíte. A když budete mít nové pneumatiky vlastní, tak vás s nimi třeba i vyhodí."
No, VUVČ Dol je komerční firma a Gabony má na skladě. Být to čistě na rozhodnutí včelaře, včelař si Gabon objedná, třeba rovnou zaplatí převodem, za dva dny peníze na konto VUVČ přijdou, tak VUVČ dá Gabony na poštu a za další tři dny je má včelař doma. Od zjištění, že je třeba léčit, drží včelař fyzicky léčivo v ruce do týdne..... O kolik je ještě přijatelné zdržení, když to vyřizují funkcionáři, když takzvaně šetři a místo poštou, aby ušetřili poštovné, to sami objíždějí a sami vyřizují?
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 42455
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |