78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 11. 2. 2010
Re: Re Ví někdo proč včely upřednostnují tmavé... (40858) (40859) (40860) (40861) (40926) (40932)
Prosím Vás p. Streite zvolněte svou fantazii o komerčním chovu. Víte o této problematice velmi málo a i tento Váš příspěvek to dokazuje. Neřešíte podstatu problematiky jarního rozvoje a následných postupů a zveličujete jen nějaké své dogma.
Prosím ještě jednou zvolněte, já sám jsem docela čtivý ale toto a mnoho jiných Vašich reakcí velmi postrádá větší včelařskou praxi a jsou vesměs nestravitelná.
Děkuji
_gp_
2010/2/11 Streit Pavel <streit.p/=/email.cz>: > Dobrý den p. kolego, > s vaší první větou plně souhlasím. Já mám ovšem zkušenosti s rozvojem na > takto černém díle opačné, jsou trystní. Na panenském díle mi zimují ale > perfektně a ke konci dubna již stavím medníky.Mě zase jak zimují tak rozvoj > v předjaří a na jaře je enormní,rychlejší na panenském díle, než černém. To > je ale věcí názoru. Jako komerčního včelaře vás chápu, šetříte max.času, > než byste každou sezonu vydrátkoval a připravil mezistěny na 700 nástavků > medníků, bohužel na síle a vitalitě včelstev to moc nepřidá, ty tmavé > souše. Včely v přírodě stavěly nové dílo, kvůli bakteriim, které se ve > starém díle ve velkých množstvích oběvují. Na to se přesunou a motolice a > myši to staré zlikvidují. Studoval jsem jedno divoké včelstvo, viděl jsem > jak se po dva roky chová. Takže takové divoké včelstvo je daleko > čistotnější, jak včelař, který své včely udržuje na černém díle. Ono se > totiž stavbou nového díla bakterií pomocí hmyzu a myší zbavuje, včelstvo > držené na černém díle ale ne.Zdraví P.S >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 40938
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu