78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- (e-mailem) --- 28. 1. 2010
Re: Vcelareni v 3/4 Langstroth (39036) (39062) (39067) (39068)
Libore! Jsem sice jen začátečník,ale stále ve mě sílí přesvědčení,že chci-li med,musí ty moje"holky" mít z čeho nosit.To znamená,podle mě,že musím permanentně vysazovat "Arboretum".Jak trefně poznamenal nedávno Gustimilian.Vždyť nemusím sázet celé polesí.Stačí jen zajistit,aby měli pastvu od III. do slunovratu.Chci-li jen med a pak je nakrmit cukrem.Chci-li pro ně pastvu i na dobu kladení zimní generace,tak mám taky širokou paletu použitelných rostlin. Snad jsem na základě sledování konference a prostudování příslušných publikací nedospěl k bludu.Co mislíte? Standa.
----- PŮVODNÍ ZPRÁVA ----- Od: "Libor" <libor/=/humlak.cz> Komu: "V?ela?ský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Předmět: Re: Vcelareni v 3/4 Langstroth Datum: 26.11.2009 - 22:19:53
> 3 až 4 nástavky jako medník? No tak to je mazec, > podobnou zkušenost mi teď > psal jeden kolega do emailu, až se skoro nechce věřit. > Asi taky záleží na > prostředí - včelařím v cca 500 mnm, po pravé > ruce relativně velký a > různorodý les, po levé ruce louky majoritně s červeným > jetelem a další > různou květenou, 2x ročně sekané....no a to je > asi tak všechno, polí je v > blízkosti mých včel úplné minimum, nebo jsou relativně > daleko....Inu, > necháme se překvapit. Ať se daří, Libor.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 40323
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu