78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- KaJi (88.103.157.154) --- 31. 10. 2009
Re: Re dotace (38380)
Myslím že se můžeme bavit o částce kolem 25.000-, Kč. Obdržel jsem dotaci od okresního svazu včelařů 6.150-, Kč na pořízení úlů a docela mě uráží když se dočtu o tom, že je neschopnost, nevzdělanost a lenost dotována.
-----------------------
Peníze jsou bohužel relativní věc. Není jasné zda jste 15.letý student, otec několika dětí s manželkou na mateřské a hypotékou, nebo nromálně zajištěný jedinec s průměrnými příjmy.
Na televizi, ledničku, mrazák a dovolenou normálním jedincům (obdobná částka) nikdo nepřispěje (pokud není v parlamentu, nebo nemá bráchu starostou).
Úly i včely snad vydrží deset let, bavíme se o částce 2,5tisíce za rok. Navíc při troše úspěchu se můžou být i tak drahé úly zaplatit za dva roky medem. A radost nemusíte ani počítat.
Osobně považuji za normální, že když za mnou přijde někdo kdo začíná, tak mu nějaké včely a matku do plemenáče "odsypu". Pokud jsem to dělal, tak bez peněz. I když nějaká flaška se pak vždycky na stole objevila.
Veškerý problém včelaření je, že když se někde objeví začínajcí včelař, tak v něm spousta lidí vidí jen tu otevřenou peněženku.
Cynicky řečeno: Je pěkné, když dá někdo někomu z nějakých dotací nebo cizích peněz několik tisíc, ale o těch co dávají ze svého nějak není slyšet.
Ať už dávají práci nebo včely.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 38383
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu