78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- A.Turčáni (62.168.124.210) --- 8. 6. 2009
Re: Tich? v?m?na. (36101) (36109)
Matečníky bývají na bocích plástu
Zato při rojích matka přestává hned po založení matečníkuzastavuje produkci vajíček aby mohla letěta matečníky bávají na spodním okraji plástu
nouzové matečníky tvoří obvykle kruh uprostřed
Mrzí ma, že musím oponovať, ale tieto tradované poznatky, môžu byť aj iné.
- umiestnené materských buniek môže byť rôznorodé, rojové nachádzame na všetkých miestach, ak je plást v stavbe neporušené, MB sú na okrajoch plástu, pri TV bývajú v strede, keď je pre nejakú príčinu stavba poškodená, včely poškodené miesto obyčajne neopravia, ale si tam dopredu postavia mater. misky a tie potom využijú. Tak isto včely náhradný chov robia tam, kde sú vhodné larvičky a tie môžu byť na pláste hocikde.
- o tom, že M aj keď v menšom počte kladie vajíčka tak do materských a do robot. buniek do posledných hodín pred odletom M s rojom. Zaznamenajte si odlet roja zo včelstva a pozrite sa o 21 dní do včelstva, uvidíte tam liahnuť sa posledné včielky. Ja to dobrá pomôcka na presné určenie času, kedy vyletel roj z úľa.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 36113
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu