78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Gustimilián Pazderka (80.78.156.8) --- 5. 10. 2008
Re: Cukr za 11,50 (31823) (31824) (31831) (31832) (31833) (31835) (31837)

Je-li to pravda, že nějaké zbytky medu mohou být, v normě Český med by asi mělo urychleně dojít k její úpravě. Jinak já s touto normou počítat nemohu, nejsem člen ČSV.

K výrobkům. Nejde oto, jestli jde o výrobek nebo o zemědělský produkt. Med uvádíš na trh a basta. Uváděním na trh může být chápán i darovaný med. (to není můj výklad ale EU) Potom je další pojem "uvádění do oběhu". Pokud žádáš o evropské dotace, už i dotace má název: "Nařízení vlády 285/2007 Sb., kterým se mění nařízeni vlády č. 197/2005 Sb., o stanoveni podmínek poskytnutí dotace na provádění opatření ke zlepšení obecných podmínek pro produkci včelařských produktů a jejich uvádění na trh" Pokud ji žádáš, existuje průkazně žádost, že využíváš podpory v uvádění na trh. Takže jestli uvádíš med na trh a bereš nato i dotace, musíš respektovat další směrnici EU posléze harmonizovaný zákon otom, že:

"Do medu se při uvádění na trh nebo při použití v jakémkoli výrobku určeném pro lidskou spotřebu nesmějí přidávat žádné potravinové složky, včetně potravinářských přídavných látek, a nesmějí do něj být přidávány ani žádné látky jiné než med."

Ještě jednou ti to kopíruji a myslím si, že to hovoří za vše. Chápu to tak, že když někdo krmí nebo dokrmuje cukrem včelstvo, činí tak na začátku včelařského roku v podletí. takže začátek roku znamená, že není ve včelstvu med? Včelař nesmí podle směrnice EU do medu přeci nic přidávat jiného než med.

........
Pepan:>Přečti si normu český med Zbytky cukru se smí objevit jen v prvních jarních medech . Správně píšeš že při výrobě medu se nesmí přidávat cukr med jak píšeš vyrábí včela a ty jej jen od ní získáváš medobraním a dále se zpracovává do spotřebitelských balení. Med není výrobek ale zemědělský produkt . Jen v případě chovu včel pro získávání biomedu je dáno kolik se mí použít cukru a kolik procent musí být medu na zimování proto uvádím , že jsi spletl několik věcí dohromady i když si myslím , že to bylo neúmyslně , alespoň tak jsem si to přebral já<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31840


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:A.Turčáni - Re: ležan
Předchozí:A.Turčáni - Re: Cezeni medu, nadoba


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu