77433

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)vorja (78.108.145.2) --- 14. 3. 2008
Re: Uhynuly stovky vcelstev (28040) (28050) (28055) (28061)

Problém podzimního léčení je zase v celkové účinnosti a omezenosti léčení pomoci oficielních metod a léčebných prostředků. I když Varidol FUM a Varidol AER mají vysokou účinnost u roztočů VD na včelách, nejsou účinné u roztočů na zavíčkovaném plodu. V říjnu je ještě ve většině včelstev plod, zejména u mladých matek. Pokud je první ošetření diagnostické, druhé by mělo být v každém případě provedeno již bez plodu. To by znamenalo matky klíckovat, nebo plod odstranit. Obojí je pracné a obávám se, že to všichni včelaři takto nebudou dělat.
Pokud včelstva v teplejších oblastech, nebo teplejší zimě trvale plodují, pak i zimní ošetření aerosolem je málo účinné a je nutné v každém případě provést jarní ošetření plodu s následnou fumigací. Pokud se neprovede a neprovede se později ošetření Formidolem, pak se VD nebezpečně rozmnoží a spolu s dovezenými viry se pak nedivme, že nám včelstva hromadně hynou.
Jinak řečeno, schází nám účinná, propracována metoda léčení, kterou by bylo možno použít v době, kdy je léčení zapotřebí provést. Za to už včelaři nemohou.
Zdravím, H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28084


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:qwertzuiopú)ůlkjhgfdsa - Re: Včela Předboj
Předchozí:Míra P. - Re: Klát


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu