78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)G.Pazderka (80.78.146.248) --- 8. 1. 2008
Re: K zamyšlení . . . (26579)

Rád bych reagoval, protože tu vědomě jsou šířeny opět zavádějící a velmi známé problémy spjaté s 1D a dogmaty s dražšími léčivy bez členství v ČSV.

1) Datum sčítání včelstev jako staticky není vůbec napořadu dne. Problém nastává při pravidelném podporování šlompáků, kteří pro pár stokorun jsou schopni zazimovávat často v čemsi shnilém, cosi, co vypadá jako včelstvo, které nejenže nemůže opylovat po celou sezonu, ale protože uhyne, zvyšuje se reinvaze VD do okolních včelstev v podletí, které když přeroste je NĚKOLIKATIHODINOVOU ZÁLEŽITOSTÍ KDY VČELSTVO ZKOLABUJE. Nemluvím o invazích bakteriálních chorob.

Co si Leoši myslíš otom, proč pochybuji o takovém datumu? Ano. Zkus rozdávat kupony na dotace výměnou za nějaký roj nebo "výhodnou" koupi před zazimováním. To je panečku hrnoucích se pánů včelařů. Zkus ale chtít kvalitní a zodpovědně oceněný (dotovaný) přístup s vyzimovanými včelstvy, tak jsem buřič a nepřítel "včelařů" ČSV a kdoví koho a čeho ještě? Takový normální zodpovědný přístup není všude v každé ZO a OV a u větších včelařů kde se bere ošetřování na osobní bedro to platí také. Takový systém 1.9. - dotace 1D vloni (2007) ukázal OHROMNÉ NAŠE nedostatky a svou druhou stranu mince i když se dodržovaly dané metodiky léčení. Já jsem pro, aby se dotace vyplácela na základě vyzimovaných včelstev s termínem počítání včelstev rozhodující pro dotaci někdy začátkem dubna - najaře. To odfiltruje velkou část parazitů od opravdu zájmových a zodpovědných profesních včelařů věrných a zodpovědných svému hobby a chlebu. Také lze očekávat pokles výskytu VD v podletí. Nemůže to mít v žádném případě negativní vliv na počet skutečně vyzimovaných včelstev a opylování volně rostoucích entomofilních rostlin jak se může někdo domnívat.

Může dokonce docházet k výskytu lokalit, kde se bude roztoč pářit většinou inbredně a bude se tak přirozeně omezovat jeho vitalita.

Dodnes si Česká republika nepřímo takto podporuje na jedné straně dotací 1D roztoče VD a vlastně dotuje to aby existoval ve více variantách a byl vitální a na druhé vydává do toho samého systému ale do výzkumného odvětví další částky na jeho omezení.

2) Ano, mohu si objednat léčiva třeba i přes vydaný SVS recept. Ale nemáš pravdu, že je to dražší než přes ZO. Na vyplacení zpětné 70% dotace na léčiva a přípravky je nárok přes OV stejný. To tady opět zavádíš nepravdy a nějaké osobní zážitky.

Nevím proč lakuješ začátečníky.

........
Leoš:>To co teď napíšu, bych chtěl směřovat spíše k začínajícím včelařům, jako námět k zamyšlení.<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26591


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:G.Pazderka - Re: Zodpvednost a funkcio??i
Předchozí:Johan - Re: Dostupnosť liečiv


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu