78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Karel (88.103.157.154) --- 7. 1. 2008
Re: K zamyšlení . . . (26579)

Leoš:
2. Každý včelař si může samostatně, nezávisle na ČSV, obstarat léčení pro své včely pokud mu z jakéhokoliv důvodu stávající systém nevyhovuje. Bude jen poněkud dražší - pro srovnání. Gabon zakoupený přímo z prodejny 12,- Kč pásek, od ZO 3,- Kč. Ale je to na každém z nás. Nevidím také důvod, proč by důvěrníci ZO měli provádět někomu léčení.
--------
Tady jde zřejmě o to, že v Čsv jsou zažité asi dva různé systémy. Výše (a třeba Pepanem) uvedený považuji za výborný. A docela rád bych se do něj někde zapojil. A pokud by si k těm cenám ZO přirazila nějakou obchodní přirážku, rád jim ji zaplatím, protože ji zaplatím tak jako tak. Obchodníkovi, veterináři, ZO. Nejen za léky, ale klidně za mezistěny, sklenice, ..., tohle klidně bych bral přes ZO a myslím že by z toho mohla slušně profitovat.

Jenže tady (a zřejmě i jinde) je zavedený jiný systém.
Při výplatě dotací se strhne nejen příspěvek člena, ale i takzvaný poplatek za léčení, který živí ZO. A pak se z rozpočtu ZO nakupují léčiva, důvěrníci je rozvážejí, někteří i sami léčí a to vše posvěcuje SVS, která vydává vyhlášky o komisionélním léčení. Je samozřejmé, že takový systém má snahu šetřit, nakupovat co nejmíň, léčivo se přiděluje podle nahlášených stavů (v případě Gabonu loňských stavů) a když jsem si po zkušenostech s Gabonem poslal peníze předem aby mi za ně poslali 6 lahviček léčiva a měl jistotu, že nebudu šetřit a měl rezervu, tak to je považováno za revoltu, vytváření chaosu (slušně napsáno) a snahu za rozbití fungujícího systému. (a celé čsv :-) )

A podle všeho systém důvěrníků, kteří objíždějí stanoviště, někdy léčí i v nepřítomnosti včelaře je poměrně rozšířený.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26583


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Josef Křapka - Úhradu za opylovací činnost si vyřiďte se zemědělci sami ...
Předchozí:G. Pazderka - Re: K zamyšlení . . .


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu