78236

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Bzzuk (88.101.12.73) --- 16. 9. 2007
Re: V.D. (25019) (25022) (25023) (25025) (25030) (25031) (25037) (25041)

No, znovu budem oponovať. Do genefondu mojich včiel, zatiaľ žiadne genetika nazasiahla, iba ak vyššia moc. Za 50 rokov čo som pri včelách, nikdy som nezbadal veľké hygienické rozdiely, iba ak vtedy, keď včelstvo bolo choré? Ja som svoje úvahy o chovaní sa včiel v prírode neraz zakončil touto vetou.... iba ak do toho zasiahne GENETIKA, pomocou ktorej vložíme gény podľa našej predstavy. Zatiaľ sme však ešte ďaleko od toho. Anton
--------
Velice bych se divil kdybyste hygienické chování sledoval oněch 50 let, protože tato vlastnost se sleduje zatím pouze pár let - mám na mysli hygienický test.
S výrokem, že genetika do genofondu Vašich včel nezasáhla naprosto nesouhlasím, genetika ovlivňuje život na této planetě již několik miliónů let, tak pochybuju, že zrovna Vám by se vyhla :-)
Zkuste si udělat hygienické testy u Vašcih včel, uvidíte jak rozdílné hodnoty získáte.
********
Anton: Túto námietku alebo radu som prehliadol. To čo bolo pre mňa dosiahnuteľné z tejto oblasti, som všetko preštudoval, ale vždy som pred sebou, to "ale".Podľa mňa varroatolerancia len zbožné prianie tých, ktorý to chcú dokázať.
----------
Jistě že varroatolerantní včely nebudou ze dne na den! Selekce trvá velmi dlouho. Varroatolerance smysl má, jak například vysvětlíte různá napadení včelstev roztočem? Proč jsou některá včelstva napadená více a některá méně? Je to náhoda nebo je v tom něco víc?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25044


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Eman - Re: V.D.
Předchozí:A.Turčáni - Re: V.D.


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu