78236

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Bzzuk (88.101.12.73) --- 15. 9. 2007
Re: V.D. (25019) (25022) (25023) (25025)

Čo sa týka čistiaceho pudu včiel, ten majú dokonale zakotvený v génoch, ktorý získavali milióny rokov. Pri výskyte V.D. je tento čistiaci pud včele k ničomu, pretože včela európska sa nikdy nestretla s týmto škodcom, preto sa nanaučila proti votrelcovi bojovať. Sú to len ilúzie jednotlivcov, ktorí chcú včelu postupným výberom naučiť za krátky časový úsek likvidovať klieštika. To si musíme dlho- dlho počkať až sa tak raz stane. Táto a ani ďalšie generácie sa toho nedožijú. Dúfam, že Vám týmto vstupom nepokazím vieru vo včelu, ktorá to dokáže.

Anton
--------------------------------------------------
Kdybyste si udělal testy varroatolerance, zjistil byste, že jsou velké rozdíly v odstraňování napadených kukel roztoči. Z čehož plyne, že šlechtit včely na odstanění roztočů má smysl! Navíc odstaňování roztočů, resp napadených kukel, vůbec nesouvisí s klasickým hygienickým testem (korelační koeficient je velmi malý).
Sice máte pravdu, že budeme muset dloho pracovat, než vyšlechtíme varroatolerantní včely, ale neznamená to, že tato snaha nemá smysl. Výzkumníci na tom již několik let pracují, výsledky již nějaké, avšak zatím nebyly odpublikovány.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25030


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:A.Turčáni - Re: V.D.
Předchozí:Eman - Re: V.D.


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu