78003

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 9. 9. 2007
Vcelarske muzeum nabizi vylet do kralovstvi medu

Jak vypadá chov včel a jak vzniká med nebo včelí vosk? Lidé projíždějící Rosicemi mají jedinečnou možnost se o neuvěřitelném světě pilných tvorů dozvědět úplně všechno. Na Zbýšovské ulici nedaleko lesa Obora totiž stojí jediné včelařské muzeum v kraji. Nejbližší je až v Kačíně u Kutné Hory nebo u FrýdkuMístku.

Kromě vlastní stálé výstavy patří k rosickému včelařskému skanzenu i venkovní areál o rozloze 19 tisíc metrů čtverečních, návštěvníci si mohou prohlédnout moderní včelíny i historické úly.

„Muzeum je součástí střediska Svazu včelařů a bylo založené už v roce 1934. Na návštěvě je třeba se domluvit alespoň dva týdny předem,“ upozornil správce muzea Josef Janoušek. Od devadesátých let totiž nemá muzeum stálého zaměstnance a otevírá se pouze pro skupiny o více než deseti lidech.

Asi hodinovou prohlídku s odborným výkladem si mohou objednat prostřednictvím elektronické pošty na adrese jos.janousek/=/seznam.cz .

Mimořádnou příležitost k návštěvě muzea budou mít lidé v pátek 14. září. Během oslav stého výročí povýšení Rosic na město je mezi pátou a osmou odpoledne naplánovaný den otevřených dveří.


zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=210&r=rosicex&c=817390

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24944


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:ls - Slovensko na Apimondii - Melbourne - Australia 9-14.9.2007
Předchozí:A.Turčáni - Re: GABON


Klikněte sem pro nápovědu