76387

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Tomáš Jaša (80.79.28.155) --- 12. 8. 2007
Re: kompresor (24252) (24261) (24268)

El. prodlužovák 50m za cca 1100 jsem si koupil v Hornbachu i se špulkou. Ale hadici mám od toho, abych nemusel s tím kompresorem manipulovat. Běhám s hadicí a vyvíječem.

Spojky mi zamrzaly předloňskou zimu, loni ne. Možná to bylo tím, že loni žádná zima nebyla :-) , nebo provedenou úpravou.

Vyvíječ má z nepochopitelných důvodů místo samce samici. Rozpojením expanduje vzduch a vzniká led. Loni jsem to předělal na samce a vložil jsem si tam i redukčku. Ale se zamrzáním musím počkat na zimu
------
Ten značkový Schneider - jak je těžký a velký?
Díky

A už tady byl dotaz, zda někdo ví o nějakém jiném benzin.kompresoru než ten od pana Svobody. I mě by to docela zajímalo zda se něco dělá.

Karel
-------------
Začnu od zadu. Nevím jestli to všichni vědí. Krom pana Svobody kompletují kompresory i kolegové z Dolu. V ceníku na beedol.cz . (u tohoto kompresoru má logiku použití delší hadice)
Prudká změna tlaku a led má asi logiku, ale proč zamrzají ty slabé hadičky co trčí na vyvíječi?
Docela mě zajímá co s tím udělá změna koncovek.
Nevím přesně kolik váží ten Schneider, pro představu má onen motorek, vlastní kompresor a 25 litrovou expanzku.
Trochu filozofie: předpokládám, že pokud někdo je schopný na stanovišti včelstev najít zásuvku na 220 V, tak zpravidla bude popotahovat kompresor tak maximálně 2x. Pokud se někdo poohlíží po benzinu, tak nedělá jedno dvě stanoviště a přitom se stejně zapotí, ať popotahuje nebo ne.
Mě osobně nedělá problém manipulace při samotné fumigaci, ale při cestě na stanoviště. I stovky metrů ve sněhu. Loni jsem si na to pořídil sněžnice, třeba je letos vyzkouším.
Mám zkušenosti jak s kompresorem od pana Svobody, tak služebním ústavním i s elektrikou (když se mi služební pokazil, poruchu ale omlouvá to že šlo o prototyp pro vlastní užití). Kdybych si měl jako profesionál vybrat, tak od ten od pana Svobody.
Logiku spojek možná dokážu vysvětlit. Logika vychází z použití s kompresorem, od stejného výrobce dodávané včetně hadice. Protože tyto kompresory nemají redukční ventily a jsou konstruovány pouze pro použití s vyvíječem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24270


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Josef.Mensik - Re: Med pom?haj? tvo?it i trubci
Předchozí:Michal Pol - Korkové zátky - poptávka


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu