78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Ivan Cerny --- 19. 2. 2003
Re: Zpodrobnění příspěvku 2190 (2395)
Děkuji za opravdu včelařský příspěvek a mám k tomu několi dotazů:
f> Podle tohoto vzoru by mělo být správné,pro zimní období obracení úlů o f> 180 stupnů.Obracení především úlů tenko-jednostěných moderních. f> Sluncem prohřátá stěna,uvnitř v prostoru úlu předává teplo,v případě f> prohřáté zadní stěny podpoří cirkulaci vzduchu. f> V případě kdy sluncem prohřátá česnová stěna předává teplo do prostoru f> ,toto zamezuje cirkulaci.vytváří obrácený zpětný směr proudění f> vycházejícímu vlhkému vzduchu. To by mohlo být pro úl s jedním česnem dole. Jsou-li očka nebo dokonce zasíťované dno, rozložení teplot v úle a proudění bude docela jinak.
f> Problémem u těchto jednostěných úlů byl chlad pronikající všemi f> stěnami,nyní teplo,pronikající jen jednou stěnou-česnovou. Proč je problém jedno i druhé?
f> Pootočením úlů česnovou stěnou k severu stojících v řadě s mezery f> mezinimi,je pro včelaře a včely kompromisrm vytvářejícím navíc jiné výhody f> které by úplným otočením úlů nedosáhly. Celé toto by mohlo mít jakýsi význam v předjaří, když je venku zima, řekněme tak od jívy do pampelišky, pak už je to fuk. Myslím, že s prouděním uvnitř úlu si včely poradí, problém vidím ve studeném česnu ve stínu, na které dosedne z posledních sil včela vracející se s pylem... Zdravím ivan
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 2411
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu