77436

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)gupa (80.78.146.242) --- 13. 5. 2007
Re: výkup medu (22682)

>Končí řepka a nastal čas vytáčení.Má už někdo informaci kolik bude platit monopolní výkupce za letošní první řepkový med ? Jak dlouho mu ta cena vydrží ? Nehlaste se všichni,díky.<

Monopolů je po Evropě víc. V České republice také není jen jeden. Monopoly mají dnes na výběr a med s původem od českého včelaře není v Evropě nenahraditelný.

Vážený Života Karle, proč se nezeptáte těch monopolů osobně? Psát umíte a předpokládám, že umíte i vytočit telefonní číslo a zavolat. Já zjistil, že je u jednoho z nich je cena ve výkupu 28,-/kg a s nikým tady to moc, až na vyjímky, nehlo.

Ve svazové moravské kotlině (Obora)na dotaz na ceny neodpověděli. Potom mi došel kredit a to mě dostalo nejvíc.
...

Vlastně počítejte s tím, že medu je jak s....k. Jestli jste malovčelař, dělejte to jako koníčka a počítejte, že včelařství je zábava a ne obchod. To znamená, že do koníčka se většinou peníze jen cpou a ne aby vydělával.

Výdělek k přežití očekávám já jako velkovčelař.

Proč nekonkurujete ostatním včelařům a neprodáte si ho sám? :-);-) Nebo také odvozujete ceny od výkupních? Dám Vám tip. Jestli jste členem ČSV, tak si vyhledejte dalšího monopola, kterého si určil Cech a vedení ČSV to posvětilo a schválilo. Měla mu z toho kápnout balící linka, takže by také mohl nějaký to kilo letos pro svůj obchod potřebovat.

S pozdravem G.Pazderka

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22684


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Karel - Re: výkup medu
Předchozí:Hana Fencková - útoky včel


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu