78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 31. 10. 2006
Re: (no subject) (19126) (19135)
Výkupci jsou mimo hru. Hra se hraje na poli marketů, proti který leží dost nákladná a podle mě marná snaha včelařů prodat med výhodněji jinak.
Mnozí včelaři prodávají hrubě pod cenou a to i na úkor obnovy úlů a zdraví včelstev.
Také se něco šušká o vyšší výkupní ceně, ale jsem dost v tomto sketický, protože se nejedná na místech o problému kolektivně jako dohromady včelařský celek. To byl jeden z důvodů, proč jsem vystoupil z ČSV, protože ČSV je nasměrováno jistými lidmy podle mě k "živoření" v oboru. Jde o komunikaci a jestli hlavy ČSV nedokážou komunikovat jinak než konstatováním špatné situace a nesmyslným naváděním a útoky nejen na výkupce a baliče a neřešením globálního výkupu, tak nelze nic jiného, než říci, že ještě nějakou tu dobu si včelaři v ČR na vyšší výkupní cenu medu ještě počkaj.
Výkup a cena medu je také problém a na tu nemá !skutečnou! odpověď ani jedna hlava z vedení ČSV. Proč po sjezdu nevstoupily do hry neoslovení členové ČSV - makroekonomové, u kterých je takový problém každodenním chlebem? Ne . Prakticky se přidala práce OV a ZO v papírování a byrokracii. To je skutečná situace v dnešním včelařství a řešením ceny medu.
_gp_ http://vindex.ic.cz
Od: Karel:
> Píšou že ceny medu pomalu rostou, Čína má pokles o 30 až 50%. Tak uvidíme > jestli naši výkupci taky něco přidají.
> Asi opravdu ano a už pár měsíců i na pultech. Pokud sleduji Hypernovu a mám > zprávy z Globusu, ceny 95-120 (květ, medovice). Takže by to už jen chtělo, > aby se to rozkřiklo. I mezi včelaři:-)))
_______________________________________________ Konference Vcely Vcely/=/v.or.cz http://v.or.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/vcely
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 19141
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu