78184

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



Karel (194.138.39.56) --- 23. 5. 2006
Re: Vnitřní nátěr úlového dna (16619)

V poslednich letech od nateru upoustim, snazim se delat vse vyrobne jednoduche, abych spise lehceji stare vyhodil (i kdyz se mi to stale nedari :-).
Barva na dne je obousecna zbran. Jednak brani drevo pred vlhkem, jednak drzi vodu uvnitr.
V predposlednich seriich jsem napoustel jen luxolem, a hlavne spodni podelne listy, ktere si tam davam navic, ze stresnich lati, a ty napoustim karbolou. Ale to delam na podzim, aby to melo cas vysmradnout.

Jednu radu jsem dostal od meho taty, ktery mi rikal, ze drevo, ktere je ve vzduchu (a nejlepe svisle) tedy chraneno pred zatekajici a stojici vodu a muze rychle vysychat vydrzi dlouho. Dobre udelany plot ze dreva kolem lesni skolky pry vydrzi dele, nez dratene. (ALe to se vztahovalo k soc.kvalite:-)
To se mi osvedcuje, a tak mam novejsi dna na izolacnich latich, na bocich podel, aby mohl pod nimi foukat vzduch a dno bylo ve vzduchu.
S posledni serii mam zkusenost jen asi 2 roky, venku na paletach, v zime pod snehem, a maji jen ty late s karbolou a vypadaji, ze by tech 10 let mohly v pohode vydrzet. A u posledni lonska serie jsem nenapoustel nic, a mozna jen pak po letech vymenim ty late.

Je to vec svetoveho nazoru:-), ale myslim ze je zbytecne pridavat dalsi chemii. Vcely zadnou barvu nepotrebuji, mozna jen cesno.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16626


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:PETEE - VYFUKOVANIE VČIEL
Předchozí:Kouba Josef - Elektrická líheň


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu