78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Radim Polášek (e-mailem) --- 25. 1. 2006
Re: Počítačový zdroj (14261)
Je pravda, že počítačový zdroj je určen pro zabudování do počítače a ne pro samostatné použití. Na druhé straně je chráněn nulákem, kovová krabice zdroje je s nulákem propojena přímo, sekundární napětí úroveň 0 taky přímo nebo přes malý odpor řádu jednotek ohmů. Navíc je to impulzní zdroj, takže 99 % problémů uvnitř tohoto zdroje je řešeno rychlostí tisícin sekundy, buď zareaguje ochrana a vypne zdroj nebo dojde během tisíciny sekundy k destrukci nějaké součástky a dojde zase k odstavení zdroje nebo k vzniku zkratu a následně k vypadnutí pojistky. U běžného trafa mohou problémy trvat sekundy, je rozdíl, když se ohřívá nějakým nadměrným proudem několik stovek gramů měděného drátu nebo polovodičový přechod rozměrů desetin milimetru. Elektrolytické větší kondenzátory jsou vybaveny pojistkou, která v případě poruchy odpustí přetlak, u menších se vytlačí gumová průchodka. Není třeba v tom smyslu šířit nějakou paniku.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Tom Vlk" <> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Tuesday, January 24, 2006 8:42 PM
> Velmi dobře jste to vysvětlil. Pokud se týká zdroje z počítače tak ho > raději v žádné provozovně neukazujte rev. technikům. Pokud je zdroj > umistěný v počítači jedná se o zařízení s třídou ochrany I.Pro zatavování > bych doporučil zařízení s třídou ochrany III. ,což je zmíměmí akumulátor > nebo už uvedený bezpečnostní transformátor - obvody SELV. > Dále hrozí exploze elektrolitických kondenzátorů, zvlášť > u starších zdrojů.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 14265
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu