78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Radim Polášek (e-mailem) --- 11. 9. 2005
Re: Orue? (12210) (12213) (12214) (12221) (12222)
Jak o tom uvažuji, tak to tady nejspíš nebude oskeruše, ale nějaký jiný jedlý jeřáb víc přizpůsobený chladnějšímu podnebí. Možná jeřáb muk?
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "pan Josef Menšík" <> To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Sunday, September 11, 2005 9:31 AM Subject: Re: Orue?
> ještě pro upřesnění. > Oskeruše u nás zastupojí 3 varity s kulatým , hruškovitým a výrazně > podlouhlým plodem v přírodě se vyskytují od středomoří až do teplých oblastí > Moravy a Slovenska jinak se vyskytuí roztroušenně po celém území a to z > umělých výsadeb > > Pepan > > ----- Original Message ----- > From: "Radim Pol??ek" <> > To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> > Sent: Saturday, September 10, 2005 9:02 PM > Subject: Re: Orue? > > > > Zdravím, > > opravdu je oskeruše totéž jako oružeň? Přítel Pazderka o pár příspěvků > výš > > tvrdí, že je to nějaká odrůda hrušně. > > A jestli je oskeruše jedlý jeřáb, to znamená ten, co je podstatně méně > hořký > > než ptačí a po přejití mrazem ta hořkost snad zmizí a jeřabinky zesládnou, > > tak to snad taková zvláštnost není. Před cca 20 lety, když jsem kočoval v > > okolí Příbora, jsem tam jeden našel u lesa v jakémsi zbytku zdivočelého > > sadu. A o pár let později jsem zjistil s údivem, že spousta jeřábů > > zasazených v Kopřivnici mezi paneláky jsou právě jedlé jeřáby. > > > > R. Polášek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 12230
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu