78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Radim Polášek (e-mailem) --- 18. 6. 2005
Re: Krystalizace a prodej medu (10955)
Př Stonjek napsal > podobný nesmysl nenapíše. Z těchto důvodů se také na podletní dodávání > krmných komor plných řepkového medu, dívám značně podezíravě, neboť stačí > oddloubnout několik víček a ty krystalky snad některé včelaře přesvědčí.
Myslím, že s běžným zkrystalizovaným medem si včely v zimě dokáží poradit. Kdyby tomu tak nebylo, tak by u nás včelstva nepřežila zimu, protože v druhé polovině zimy je už zkrystalizována v plástech většina medů a běžně i cukerné zásoby. Totiž ve většině zkrystalovaných medů, i v řepkovém je matrice z tuhých krystalů pravděpodobně hroznového cukru a do té je nasáknuta pořád tekutá složka s ovocným cukrem. Takže včely využijí tekutou složku, drobné krystaly rozpustí buď samy nebo vlhkost v úlu a velké krystaly vyhodí z buněk. Nefunguje to asi jedině u melecitózního medu.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Stonjek" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Friday, June 17, 2005 4:43 PM Subject: Krystalizace a prodej medu
> Všem, kdo věří, že jarní med v plástech nekrystalizuje, doporučuji, aby s > vytáčením 2-3 týdny počkali a pak se budou dít věci. Rozhodně pak nikdo > podobný nesmysl nenapíše. Z těchto důvodů se také na podletní dodávání > krmných komor plných řepkového medu, dívám značně podezíravě, neboť stačí > oddloubnout několik víček a ty krystalky snad některé včelaře přesvědčí. > Rovněž se na zkrmování řepkového medu dívám jako na projev osobní > neschopnosti a hlouposti, protože prostě nechápu co je tak výhodné na > krmení medem za který dostanu cca 70 Kč./cena bez víčka lahve a nálepky/. > Cukr jsem sehnal ještě levněji než loni tak se teď hlavně modlím,aby > mohutně zamedoval les a pindy o krizi českého včelařství beru se shovívavým > úsměvem. Já o ní nic nevím. Chce to jen trochu přemýšlet, a účelně > pracovat. Naříkání, shazování vlastní neschopnosti na jiné to je cesta > která k úspěchu rozhodně nevede i když si v ní někteří účastníci > konference tak lebedí. Není lepší začít u sebe??? Zdraví R.Stonjek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 10958
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu