78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Radim Polášek (e-mailem) --- 13. 5. 2005
Re: včelaření ve vyích polohách (10229) (10259) (10266) (10276) (10282) (10286)
Zdravím, ty vyšší polohy v květnu budou asi podobný případ jako řepka na začátku května tady. Když přijde špatné počasí, odnese to spousta létavek a většina přínosu se potom použije jen na výchovu nových včel. Ten vřes je nebo byl kde u nás?
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Václav Brenner" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Thursday, May 12, 2005 7:38 AM Subject: Re: včelaření ve vyích polohách
> Dobrý den. > Klen je nedoceněný strom a já na něj nedám dopustit. Jinak na tom, co > říkáte, něco je, protože obyčejně nahoře po klenech rozkvete maliník. Ale > vloni jsem zkusil převézt včely do klenů - do 1 km cca 80 obrovských stromů > - a počasí mě tak zaskočilo, že z toho bylo velké zklamání. A letos k tomu > nemám - zase díky počasí odvahu. Ale za první republiky se něco podobného > dělalo. Na zimu dolů, na pozdní jaro nahoru, po malině dolů a na jedle a > vřes nahoru. A jsou snad i takové systémy, že včelstava se rozdělí na půl, > polovina v nižších polohách slouží k tvorbě oddělků a odchovu matek, druhá > polovina se vyveze na medovici a po skončení snůšky se vysíří. Příští rok > se zase vezme polovina zespodu. Možná to lze, ale nedovedu si představit, > že bych sířil včelky.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 10296
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu