78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Radim Polášek (e-mailem) --- 1. 5. 2005
Re: druhy langstroth zaplnen (10002)
Zdravím, Na uhynulých larvách jsou vidět vznikající nožičky a další výběžky a když se zmáčknou, tak buďto z nich vyteče vnitřek anebo po vyschnutí jsou téměř prázdné. Zv ápenatělé larvy vypadají spíše jako zašpiněné načernalé válečky a jsou víceméně tvrdé, ty kukly se při zvápenatění jakoby scvrknou. Sloupky zplesnivělého pylu z buněk vypadají podobně, jsou ale trochu větší na celý průřez buňky, většinou budou měkčí a často se budou rozpadat po vrstvách, jak do buňky postupně včely ukládaly pyl. K tomu úlu, jak se tam odklopí zvenku dvířka na pantech, tak už tam jsou včely nebo tam je ještě další přepážka? Kolik se tam do plodiště vlastně vejde rámků 39x24?
R Polášek
----- Original Message ----- From: "Jan Zdeněk" <> To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Thursday, March 31, 2005 6:47 PM Subject: Re: druhy langstroth zaplnen
> Diky za obsirnou odpoved! > > Podle Vaseho popisu by se tedy snad mohlo jednat o uhynule larvy. "Mrtvolky" > se mi totiz subjektivne nezdaji byt nejak ztvrdle. > Co se tyce toho ulu, tak tenhle cesky univerzal (nebo jaky typ to vlastne > je) ma sice vzadu odklopne okenko podobne tomu z mor. univerzalu (jen neni > viko pripevneno na pantech a nema kovani), ale tim se nedaji ramky vyjmout > ven - pred hornimi louckami je prkno, ktere brani posunuti ramku za hranici > danou vnitrnim pudorysem plodiste. Vazne nevim, co je to vlastne za typ ulu. > Rozmery zhruba odpovida mor. univerzalu, ma podobne utepleni, plodiste dole > a nad nim odnimatelny mednik, primou teplou stavbu a ramky 39x24 cm. > > Zdravim, Jan Zdenek.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 10020
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu