78124

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JK (109.75.0.10) --- 24. 4. 2014
Mor

Já mám ještě jeden postřeh. S ohledem, že spousty starých včelařů, kteří končí nebo onemocní/umře nechává svá stanoviště napospas a nemají nástupce. Výsledkem je pak opuštěné nezlikvidované stanoviště o kterém nemá nikdo evidenci.
V Hradiťstku se registrace ukončí, nikdo nekontroluje co je se stanovištěm. Veterina při odběrech měli na vyšetření MVP vlastně o takovémto stanovišti neví - majitel neexistuje, nikdo nic nehlásí. Pokud tam něco přežívá tak to není volné včelstvo v přírodě, které by se mělo likvidovat.
Takováto stanoviště jsou jak v lesích tak v uzavřených zahradách kam nikdo nevidí - a pak se divte, že se MVP nedá vymýtit.
Existuje nějaká zákonná povinnost zlikvidovat stanoviště do určité doby po ukončení včelaření? (krom toho, že neobsazené úly by měli být zavřené - těžko realizovatelné u těch rozpadajících se)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64204


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu