78123

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(217.117.209.5) --- 19. 4. 2014

No to je právě hrubá neznalost co gabony obsahují. Je to stejná skupina látek vpodstatě stejných. Po těch mnoha létech používání nad touto neznalostí žasnu. Oni to totiž šíří i někteří učitelé včelařství. Samozřejmě, že jsou součásatí nařízení veterinární správy vyjmenované léčivé přípravky a chovatel se může volně rozhodnout, který použije. Ale gabony může povolit pouze veterina. Jestli někde byly k volnému použití, tak se nelze divit, že dnes v některých oblastech mají sníženou účinnost. S každým léčivým přípravkem je třeba předběžná opatrnost a platí to i pro KM.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64146


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 19. 4. 2014
Re:

"No to je právě hrubá neznalost co gabony obsahují. Je to stejná skupina látek vpodstatě stejných. Po těch mnoha létech používání nad touto neznalostí žasnu. Oni to totiž šíří i někteří učitelé včelařství. Samozřejmě, že jsou součásatí nařízení veterinární správy vyjmenované léčivé přípravky a chovatel se může volně rozhodnout, který použije. Ale gabony může povolit pouze veterina. Jestli někde byly k volnému použití, tak se nelze divit, že dnes v některých oblastech mají sníženou účinnost. S každým léčivým přípravkem je třeba předběžná opatrnost a platí to i pro KM."

Pro léčení včelstev se používají dvě chemicky rozdílné skupiny akaricidů. Do jedné patří Amitraz,ten by se dal chemicky zařadit do takzvaných heterocyklických sloučenin. Všechny ostatní jsou v druhé skupině, takzvaných pyrethroidů. Pokud se kombinují, mělo by být riziko návyku roztoče na oba současně malé. Bohužel Amitraz nejde použít do dlouhodobě působících nosičů typu Gabonu anebo při nátěru plodu, tam se vzhledem ke své stálosti musí používat pyrethroidy, které tak v léčení varaózy převažují a na které tak roztoči získávají odolnost.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64153


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu